Search
Close this search box.

BBK Läger 5-7 juli 2024

Det är snart dags att anmäla sig till vårt klubbläger den 5-7 juli. Anmälan öppnar den 10/3 och stänger den 15/4. Först till kvarn gäller och ni kommer att få ange alternativ 1 och alternativ 2. Vi kommer att ha instruktörsledda grupper i personsök, specialsök, spår och svenskskydd. Anmälan görs via länk som delas här i klubbens fb-sida.

Pris för årets läger med all träning och samtliga måltider och fika lägerdagarna. Vi samlas på klubben fredag 5/7 08.00 för frukost och information. Man måste vara bilburen för att vara med på lägret. Vi brukar avsluta fredag och lördag med middag ca 18.00. Söndagen avslutas ca 15.00

Lägerpris 2600:- som betalas till klubben efter bekräftad plats, dock senast 28/6

För att kunna vara med måste man vara medlem i BBK, ha tävlingsambitioner och ha påbörjat sin träning i den gren man anmäler sig till.

//BBK TK gm Maria 

4 reaktioner på ”BBK Läger 5-7 juli 2024”

  1. Mathias Sköld Strandberg

   Hej Pernilla,
   Förlåt för sent svar.

   Nu bör det ha gått ut info om hur anmälan görs.
   Har du några följdfrågor?

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.